VELIKI USPJEH! Sve kategorije KK Rovinj ovog vikenda upisali pobjede

Napisao/la  Datum: 11.03.2019.

Sjajan vikend je iza svih kategorija našeg Kluba.

U subotu su seniori u Labinu odigrali utakmicu redovnog 18. kola A2 lige zapad u sklopu kojeg su stigli do nove pobjede kod košarkaša Labina 78:63.

Sjajno su Rovinjci ušli u utakmicu i prvu četvrtinu preko Klarića, Matoševića i Atlije otvorili sa pet trica i dva laka poena za visokih 31:12. U nastavku utakmice trener Subotić dao je priliku svim igračima sa klupe za konačnih +15 ususret utakmici sa neugodnom ekipom Krka.

Rudar - Rovinj 63:78 (12:31, 17:16, 20:19, 14:12)

DVOSTRUKO SLAVLJE PREDKADETKINJA

Do dvostruke pobjede stigle su i predkadetkinje. Naime, dvije važne pobjede ostvarile su predkadetkinje protiv ekipa s bogatom košarkaškom povijesti.

Iako rezultatski uvjerljivo, pred ekipom je puno mjesta za napredak i vjerujemo da će utakmice protiv Pule, Crikvenice i FSV-a biti pravi pokazatelj vrijednosti u borbi za plasman na državno prvenstvo. Ekipu je s 57 poena u dvije utakmice predvodila Karolina Škare, a odličnu rolu u obrani pokazala je Korana Hamer koja time i zaslužuje da je se istakne.

KK Rovinj - ŽKK Otočac 54 : 26
(14 :4, 16 :9, 11 : 9, 13 :4)
Cerin P., Ivanović N., Kenjar Š. 2, Blažević M., Radeta A. 15, Peteh A., Dojkić L. 10, Hamer K. 2, Vrdoljak I., Škare K. 24

KK Rovinj - ŽKK Gaspić 65 : 40
(12 : 10, 22: 12, 12 :12, 19:6)
Cerin P., Ivanović N., Kenjar Š. 8, Blažević M, Radeta A. 7, Peteh A. 2, Dojkić L. 9, Hamer K. 7, Vrdoljak I., Škare K. 33 trener: Balog Čačić D.

PREDKADETI SLAVILI U VODNJANU

Do prve ligaške pobjede stigli su i predkadeti trenera Tonija Cerina, koji su ove nedjelje gostovali u Vodnjanu kod košarkaša Olive. Od samog početka susreta bilo je vidljivo da će biti teška i napeta utakmica što se iz četvrtine u četvrtinu i pokazalo uz izmjenu vodstva i koš na koš.

U posljednjoj četvrtoj četvrtini naši predkadeti koriste nekoliko lopti i kroz dobru uigranost postižu koševe koji su, kasnije će se pokazati, bili dovoljni za pobjedu predkadeti u Vodnjanu.

Oliva - Rovinj 55:62

KADETI RUTINSKI SLAVILI U POREČU

Do nove pobjede stigli su i kadeti Rovinja koji su u sklopu kola kadetske lige gostovali u Poreču kod istoimenog protivnika. Loše su kadeti ušli u samu utakmicu no već nakon tri minute i prvog time-outa, bude se i kroz obranu polukontrama stižu do lakih poena za visoku pobjedu 75:31 protiv kadeta Poreča.