Prvi poraz seniora Rovinja

Napisao/la  Datum: 04.11.2018.

Prvi poraz doživjeli su seniori Rovinja koji su u sklopu 3. kola A2 lige zapad gostovali kod odlične ekipe Kastva.

Sjajno su naši košarkaši ušli u susret, tri trice u 4 minute igre bilo je dovoljno da se prva četvrtina završi u plusu, tocnije 24:19 za Rovinj.

U nastavku utakmice domaćini stišću i u pet minuta druge četvrtine prelate u vodstvo no tada Rovinjci koševima Atlije, Zorića i Perića prelaze u vodstvo koje povisuju na +7 i s tom prednošću odlaze na odmor (35-42).

Kobno je bilo drugo poluvrijeme kada je umor svladao ekipu Rovinja koja je igrala bez Soline i Šturmana koji još uvijek nije sanirao ozlijedu.

To su iskoristili domaćini koji agresivnom obranom i lakim poenima dolaze u vodstvo 54:51 koje su u posljednjoj četvrtini podigli na +12 za konačnih 77:65.

Prije samog početka susreta, igrači su zajedno sa trenerom Subotićem i predsjednikom Kluba Igorom Frankovićem, položili cvijeće i zapalili svijeću na grobu igrača Kastva, Matije Katalinića.

KASTAV - ROVINJ 77:65 (19:24, 16:18, 19:9, 23:14)

Rovinj: Banko 2, Atlija 17, Klarić 10, Tembel, Cupač, Jelača 5, Poretti, Blažević, Perić 12, Zorić 19