Od -23 do +3! Velika pobjeda Rovinja za kraj sezone

Napisao/la  Datum: 11.04.2019.

Košarkaši Rovinja pobjedom su se oprostili od ovogodišnjeg izdanja Druge Hrvatske košarkaške lige zapad.

Uzbudljiva utakmica odigrala se u Crikvenici gdje su naši seniori gostovali kod istoimenog protivnika nad kojima smo slavili sa 77:74. Malo tko je nakon treće četvrtine vjerovao da će košarkaški Rovinja stići do pobjede budući da su u posljednju četvrtinu ušli sa 23 poena u minusu (68-45).

Odlično su Rovinjci otvorili posljednju četvrtinu uz dvije trice Matoševića i sa nekoliko lakih poena ispod koša no prije svega sa sjajnom igrom u obrani, što je rezultiralo izjednačenjem nekoliko minuta do kraja utakmice 70:70. Tada naši seniori pametnom igrom ispod koša prelaze u vodstvo kojeg drže do posljednje sekunde za devetu ovosezonsku pobjedu.

Ovo je ujedno bila i posljednja utakmica za kapetana Crikvenice Matiju Šamanića kojem želimo puno sreće!

Crikvenica - Rovinj 74:77